İzmir & Ayvalık - Giritliler Şenlik Turları

Seyahat Planı
Birinci Gün;

Sabah İzmir'e ulaşım. Alsancak'ta kahvaltı molasının ardından Urla’ya hareket. Karantina Adası yani Giritlilerin vatan toprağına ilk ayak bastığı yere Karantina Müzesi'ne ziyaret. Sonra İzmir merkeze dönüş ve 2 saatlik yemek ile serbest zaman. Ardından Karşıyaka'da Zübeyde Hanım Kabri'nin ziyareti ve ünlü Karşıyaka Çarşısı'nda 1 saatlik serbest zaman. Ardından Ayvalık'a gidip gün batımını Şeytan Sofrasında izledikten sonra otele geçiş. Oda dağılımı yapıldıktan sonra akşam yemeği ve ilk gece konaklaması.

İkinci Gün;

Uyandırma ve kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Papaz yani İkonomo evi, Eski Rum Hastanesi, Ilia Venezi Evi, Agios Georgios ve Agios Yannis Kiliseleri(Sonradan Cami'ye dönmüştür.) ziyareti. Taxiarhis Anıt Müzesi Ziyareti, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Dumlupınar'da esir aldığı Yunan Başkomutan Trikopis'in Evi, Akademia Kydonion ziyaretlerinin ardından İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde Giritliler Şenliği Açılış Kokteyline katılım. Ardından Ada Vatan Girit Konferansı'na katılım. Otele dönüş ve 2. gece konaklaması.

Üçüncü Gün;

Uyandırma ve Kahvaltı sonrası bagaj işlemleri. Ardından Cumhuriyet Alan'ında Girit'ten gelen halk oyunları ekibinin kısa gösterileri izleme. Cunda Adasına geçiş. Öğlene kadar serbest zaman ve Girit Şenliklerinin devamını izleme. Akşam üzeri Mersin'e hareket.

Hizmetler;

Ulaşım, Rehberlik, 2 Gece Konaklama, Otelde 2 Kahvaltı 2 Akşam Yemeği, Seyahat Sigortası

Ekstra Hizmetler;

İlk gün kahvaltısı, öğle yemekleri, otel içecekleri, müze ve ören yeri girişleri.